Hlízku je třeba vysadit cca 2cm hluboko do květináče či na jaře od konce dubna rovnou ven na záhon. Raší i roste rychle. V zemi vytváří hlízy, které první rok nenarostou příliš velké, od dalšího roku jsou však již velké a použitelné pro konzumaci podobně jako brambory či batáty. Hlízy se nemusí na podzim vyndavat jako brambory. I když nadzemní část na podzim uhyne, hlízy přežijí a na jaře z nich opět vyraší nové rostliny. Alternativně lze velké hlízy zkonzumovat a zasadit opět malé vzdušné hlízky.
Světelný kořen má mnoho blahodárných účinků na lidský organismus. Je vhodný při poruchách imunity, chronické únavě, kašli, posiluje chuť k jídlu a upravuje zažívání, používá se při diabetu (protože snižuje cukr v krvi), inkontinenci, poruchách menstruačního cyklu, psychické nevyrovnanosti. Reguluje krevní tlak, posiluje ledviny, plíce, žaludek a slezinu. Používá se také jako přírodní antidepresivum, má uklidňující efekt, pomáhá při migrénách a nespavosti. Má blahodárné účinky na hormonální systém.
Zevně se ve formě obkladů používá na různá onemocnění kůže, otoky a pohmoždění. V Číně se také používá jako velice drahé afrodisiakum.
Přisuzuje se mu také omlazující a zkrášlující účinek, vyhlazuje pleť a vlasům dodává lesk a sílu, zpomaluje stárnutí. Z pohledu tradiční čínské medicíny posiluje čchi a vyživuje jin.
ZDROJ: https://www.jimejinak.cz/svetelny-koren-zazracna-zelenina/